Układ Formalny / Wrocław

Układ Formalny / Wrocław

Układ Formalny

Wrocław, woj. dolnośląskie

adres korespondencyjny: ul. Matejki 15/9, 59-220 Legnica
telefon: 661393916
mail: ukladformalny@gmail.com
siedziba: teatr latający / brak siedziby

www:
FB: www.facebook.com/ukladformalny/

FORMA ORGANIZACYJNA: grupa nieformalna

ROK ZAŁOŻENIA: 2016

HISTORIA ZESPOŁU
Układ Formalny to inicjatywa studentów i absolwentów PWST im. L. Solskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu, wsparta przez studentów Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej. Wcześniej współpracowaliśmy przy wielu szkolnych egzaminach. Ludzie tworzący „Układ” nigdy nie mogli usiedzieć w miejscu. Większość z nas zdobywa doświadczenie na warsztatach w Polsce i zagranicą, jesteśmy stypendystami Rektora PWST oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Nasze spektakle prezentowane były na festiwalach teatralnych w Wałbrzychu, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Toruniu, Legnicy.

Kolejny wspólnym projektem był „#enterorestes”, który powstał w ramach Konkursu im. Jana Dormana, zorganizowanego przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie, pod opieką Stowarzyszenia Artystów Bliski Wschód. Premiera odbyła się 8.12.2015r. w Centrum Kultury w Lublinie. W tej realizacji skupiamy się na widowni licealnej – spektakl i towarzyszące mu warsztaty z psychologiem od stycznia 2016 odwiedzają szkoły w całej Polsce prowokując do rozmowy o sprawach ostatecznych. Impulsem do stworzenia sztuki było morderstwo w Rakowiskach dokonane przed dwoma laty przez dwoje uczniów klasy maturalnej. Spektakl wyreżyserował Grzegorz Grecas a scenariusz napisała Agnieszka Nasierowska.

Właśnie po sukcesie tej realizacji zespól postanowił związać się na dłużej i nazwać kolektyw Układem Formalnym.

Pierwszą wspólną premierą pod szyldem Układu była „Matka Courage krzyczy”, które została nagrodzona Tukanem OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. „Matka…” przenosi nas do Liberii, państwa w Afryce Zachodniej, które przed dwustu laty Amerykanie zaludnili byłymi niewolnikami z plantacji bawełny. Tak powstały nowotwór doprowadził do wybuchu wojny domowej, która przez 32 lata karmiła się liberyjskimi dziećmi. Aż w roku 2003 kilka kobiet postanowiło odmienić losy kraju. To kolejna realizacja, której immanentną częścią jest Polski Języki Migowy.

Wierzymy, że teatr może być narzędziem realnej zmiany, dlatego chcemy kontynuować wspólną pracę podejmując się tematów trudnych i poszukując nowych form wyrazu łączących nasze doświadczenia teatralne, plastyczne i warsztat lalkarski.

ZARZĄD
Grzegorz Grecas
ZESPÓŁ Agnieszka Aleksiejczuk, Anna Andrzejewska, Piotr Bublewicz, Wiktoria Czubaszek, Przemysław Furdak, Jerzy Górski, Grzegorz Grecas, Katarzyna Kłaczek, Paulina Mikuśkiewicz, Agnieszka Nasierowska, Adam Pietrzak, Maciej Rabski, Malwina Rusów, Dagmara Włoszek, Olga Żmuda
SPEKTAKLE W REPERTUARZE
Matka Courage krzyczy, reż. Grzegorz Grecas, 2016
Kosmetyka Wroga
, reż. Grzegorz Grecas, 2016
RECENZJE
NAGRODY
Grand Prix nurtu OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej za spektakl „Matka Courage krzyczy”


X