Teatr Kingdom of Curvy Fork / Goleniów

Teatr Kingdom of Curvy Fork / Goleniów

Teatr Kingdom of Curvy Fork

Goleniów, woj. zachodniopomorskie

adres: ul. Owocowa 8, 72-100 Goleniów
telefon: 798710112
mail: thekingdomofcurvyfork@gmail.com
siedziba: Brak stałej siedziby. Pracujemy w siedzibach teatrów należących do ZOT.

www:
FB: www.facebook.com/KingdomOfCurvyFork/

FORMA ORGANIZACYJNA: Grupa nieformalna / Teatr prywatny

ROK ZAŁOŻENIA: 2011

HISTORIA ZESPOŁU
Teatr Kingdom of Curvy Fork powstał w 2011 roku z potrzeby nie tylko spotkania, ale również wspólnego działania i powołania do życia własnej formuły teatralnej. Pierwszą realizacją grupy był autorski spektakl „Kaszpirowski Medytacja”. Przez kolejny rok zespół jeździł po Polsce prezentując wyniki swojej pracy. Nikt nie przypuszczał, że to co zostało powołane do życia, na krótki czas będzie trwało tak długo i solidnie. Z czasem idee grupy wykrystalizowały się a więzi zacieśniły.

Teatr Kingdom of Curvy Fork jest formacją eksperymentalną wpisującą się w nurt teatru Offowego. Grupa zajmuje się poszukiwaniem własnej estetyki i poetyki, odrzucając panujące tendencje w teatrze alternatywnym. „Naszym celem nie jest tworzenie sztuki miłej i przyjemnej. Nie boimy się eksperymentować, swoją pracą zmuszamy widza do wyciągania własnych wniosków, podprogowo zadajemy pytanie o istotę teatru. Każdy z nas musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Celem biegu nie powinno być dobiegnięcie, tak jak celem życia nie powinno być przeżycie. Gdzieś pomiędzy startem a metą są rzeczy najważniejsze. Wolimy zadawać pytania niż dawać odpowiedzi. Tak też jest z naszą pracą.” – Fragment wywiadu do Radia Afera.

ZARZĄD
Maciej Ratajczyk
ZESPÓŁ Maciej Ratajczyk, Piotr Nykowski, Daniel Żmudziński, Dominik Murach, Łukasz Reginia, Natalia Mikita, Krzysztof Gmiter, Paweł Jaguś, Marcin Styborski
Współpraca: Maciej Ławicki, Marcin Jabłoński, Aleksandra Stanio
SPEKTAKLE W REPERTUARZE
Kaszpirowski Medytacja
, reż. Maciej Ratajczyk, 2011,
Tożsamość
, reż. Maciej Ratajczyk, 2013,
W trakcie pracy nad 2 premierami
RECENZJE


X