Martyna Ćwiąkała – „Manifest 2” – Teatr im. Stefana Batorego

Martyna Ćwiąkała – „Manifest 2” – Teatr im. Stefana Batorego

Z przymrużeniem oka, ale wciąż serio!

Ostatnim spektaklem pierwszego dnia festiwalu był Manifest Teatru im. Stefana Batorego. W zaprezentowanym przez chorzowską grupę przedstawieniu pada wiele pytań, które zamiast łączyć społeczeństwo, dzielą je. Problemy takie jak brak perspektyw po studiach, smog czy postawa ignorancka zaprzątają głowy młodych ludzi. 
Spektakl uświadamia, że nie można załamywać rąk, tylko próbować „zobaczyć światełko w tunelu”. Jako widzowie doświadczyliśmy eksperymentów z wieloma formami: ruchem, śpiewem, animacją lalki tworzonej na żywo… Od grających dziewczyn czuć było moc energii, która promieniowała na całą widownię! Podobnie jak dystans, z którym aktorki podchodzą do życia i swoich ról.
Świat jest machiną taką, jaką ją postrzegamy – najkrócej: „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Być może bilet na dane miejsce jest już przez nas kupiony, ciężko go puścić i zarezerwować nowy, ale… da się!

Martyna Ćwiąkała


Żródło:  https://www.facebook.com/zgraja.wst/?fref=ts, notka na Wadowickich Spotkaniach Teatralnych ZGRAJA 2016, 20/05/2016X