wrzesień, 2020

29wrz18:0019:00#masterOFFteatr - premiera wideo-warsztatów Rafała Biesiady + spotkanie liveZapraszamy na premierę online cyklu wideo-warsztatów mistrzowskich autorstwa Rafała Biesiady "W poszukiwaniu wewnętrznego klauna". Event Tagsonline,rozwój,warsztaty

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy na premierę online 6-odcinkowego kursu autorstwa Rafała Biesiady, czyli klauna Rufi Rafiego.

W poszukiwaniu wewnętrznego klauna to seria 6 lekcji przybliżających filozofię postaci klauna i drogę poszukiwań komizmu w sobie. Jednocześnie to propozycja autoterapii, propozycja zastanowienia się nad tym, jacy jesteśmy oraz pobudzenia samoświadomości.
To próba przełamywania wewnętrznych barier i akceptacji samego siebie oraz zachęta do otwarcia się na różne techniki, które będą mogły stać naszymi narzędziami w pracy nad świadomością ciała oraz poszukaniem dziecięcej autentyczności bycia na scenie.

Przedstawiona seria jest zaproszeniem do pracy w oparciu o następujące techniki: slapstick, improwizacja, żonglerka, balans, body percussion.

Startujemy 29 września o 18.00 – zapraszamy na spotkanie live na fanpage’u Teatru Realistycznego prowadzone przez twórczynię projektu – Katarzynę Pągowską.
Chcecie poznać Rafała i dowiedzieć się więcej o jego kursie? Dołączcie do nas! Będziecie mogli też zadawać w komentarzach swoje pytania.

Po spotkaniu filmiki będą dostępne bezpłatnie na Youtubie na kanale https://www.youtube.com/user/teatrrealistyczny
Jak ich użyć?
Nic prostszego! Masz kilkanaście wolnych minut i pokój do dyspozycji?
Krok 1: Wchodzisz na Youtube na kanał Teatru Realistycznego https://www.youtube.com/user/teatrrealistyczny
Krok 2: Odpalasz filmik na jakimkolwiek urządzeniu i podążasz za instrukcjami!
Krok 3: Odcinki możesz zatrzymywać w dowolnym momencie, powtarzać ćwiczenia i iść dalej, kiedy będziesz czuć się gotowy/-a.
Uwaga! Do tych ćwiczeń nie potrzeba grupy ani partnera, nie potrzeba też sali teatralnej ani specjalnego sprzętu. Wystarczy chwila czas i Twoje chęci!

Dlaczego nagraliśmy ten kurs?

Klaun nie boi się problemu i popełniania błędów. Istotą „bycia klaunem” jest otwartość na różne doświadczenia i sytuacje, odwaga w próbowaniu, przekraczaniu granic i popełnianiu błędów. Problem jest sprzymierzeńcem klauna, zadaje temat i prowokuje do twórczych poszukiwań. Klaun jest także człowiekiem- orkiestrą na poziomie umiejętności i stosowanych technik.

Ten kurs nie zachęca do tego, by zostać klaunem, lecz zaprasza do odkrycia w sobie postaci klauna – ta subtelna różnica jest różnicą zasadniczą.
Jednocześnie, niejako przy okazji, jest to próba zmiany stereotypu klauna i jego działalności w popkulturze.

Rafał Biesiada

Klaun, terapeuta, animator kultury. Niedoszły muzyk i kaskader, zafascynowany teatrem formy, znawca historii i pedagogiki cyrku. Promuje ideę „Nowego Cyrku”. Pomysłodawca festiwalu „Cyrki Nowe”. Inicjator wielu przedsięwzięć społeczno- kulturalnych. Z wykształcenia pedagogi i animator kultury, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz absolwent Akademii Teatru Alternatywnego przy Instytucie Grotowskiego, obecnie uczeń International School of Humour w Wiedniu. Twórca postaci klauna Rufi Rafiego i swojego Teatru Czerwona Walizka. Ponadto na co dzień pracuje z osobami dorosłymi z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz z międzynarodową Organizacją Red Noses International (Czerwone Noski Klown w Szpitalu) odwiedzając dzieci we wrocławskich szpitalach jako Doktor Papuć. Zaangażowany tata dwóch młodych mężczyzn, którzy także czasami pojawiają się na scenie.

Organizatorem jest Fundacja Teatr Realistyczny.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Patronat medialny nad projektem objął portal e-teatr.pl oraz off-teatr.pl

Czas

(Wtorek) 18:00 - 19:00

Organizer

Fundacja Teatr Realistycznyrealistyczny@gmail.com

X