czerwiec, 2021

03czer09:5009:50Łódź// Teatr CHOREA - Scenografia w teatrze - Warsztaty LKD Event Tagsanimatorzy kultury,chorea,edukatorzy,fabryka sztuki,łódź,młodzież,nabór,pedagodzy,scenografia,seniorzy,teatr chorea,warsztaty

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Teatr CHOREA otwiera nabór do Laboratorium Kreatywnego Działania III.
Zapraszamy pedagogów, edukatorów, animatorów kultury, młodzież, seniorów i osoby niezależnie działające w kulturze, pasjonatów do wzięcia udziału w LKD III – cyklu 13 eksperckich szkoleń i warsztatów z zakresu teatru.
**********
„SCENOGRAFIA W TEATRZE” – WARSZTATY TRZECIE
data: 5-6 czerwca 2021 (sobota-niedziela)
godzina: 10:00-14:00
czas trwania: 8 godzin
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
koszt: 160 zł
prowadzenie: Jola Królicka, Magdalena Milewska
Warsztat składać się będzie z dwóch modułów: teoretycznego i praktycznego.
Część teoretyczna ma na celu zapoznanie uczestników z obszarem plastyki teatralnej jako dziedziną zainteresowań teatrologicznych, prezentację głównych kierunków rozwoju scenografii polskiej i światowej oraz przegląd historycznych przemian jakim podlegała wizualna strona spektakli teatralnych.
Część praktyczna będzie polegała na wykreowaniu przez uczestników wstępnych pomysłów scenograficznych, szukaniu inspiracji, ustaleniu klimatu spektaklu, doboru i zbiórce materiałów recyklingowych do scenografii, szukaniu oryginalnych i prostych rozwiązań scenograficznych.
Jola Królicka – artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów, spektakli i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi warsztaty plastyczne, edukacyjno-integracyjne i interdyscyplinarne z zakresu sztuki, plastyki, teatru i ekologii dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej oraz osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi oraz cykliczne, rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty plastyczne w ramach projektu „Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi”. Jako ilustratorka współtworzy program TVP pt. „Supełkowe ABC” skierowany do dzieci niedosłyszących. Autorka scenografii do spektakli realizowanych przez Teatr CHOREA: „Żarty Teatralne” (2018) „Miasto” (2019), „Rój. Sekretne życie społeczne” (2019).
Magdalena Milewska – historyk sztuki, kuratorka, od 2017 roku prowadzi galerię Punkt Odbioru Sztuki, będącą częścią Poleskiego Ośrodka Sztuki, jest także odpowiedzialna za program wystaw w galerii 526, również mieszczącej się w Poleskim Ośrodku Sztuki. Ukończyła kierunek Historia Sztuki o specjalizacji Krytyka artystyczna na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka podyplomowych Studiów Muzealniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała m.in. w Galerii Propaganda w Warszawie, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy IV. edycji festiwalu “Warszawa w budowie”. W latach 2014-2017 była asystentką kuratora w Galerii Manhattan w Łodzi. Jej teksty o sztuce publikowane były w magazynach branżowych m.in. w „Kwartalniku rzeźby Orońsko”, a także w innych pismach branżowych. Wielokrotna jurorka w konkursach artystycznych poświęconych sztukom wizualnym. Prowadzi wykłady przybliżające sztukę współczesną, a także warsztaty plastyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Jest pomysłodawczynią i redaktorką książki “Galeria Manhattan. 25 lat działalności”.
**********
SZCZEGÓŁOWY OPIS I HARMONOGRAM PROJEKTU:
http://www.chorea.com.pl/pl/projekty/lkd-3/
*********
FILM PROMUJĄCY PROJEKT:
https://www.youtube.com/watch?v=oDoQ_HR6TsY
**********
WAŻNE INFORMACJE:
– Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
– mailowo: teatrchorea@gmail.com
– telefonicznie: +48 667 326 711 (koordynator projektu: Janusz Adam Biedrzycki)
– Koszt uczestnictwa w całości projektu (13 spotkań szkoleniowo-warsztatowych) wynosi 600 zł od uczestnika.
– Dla pierwszych 5 osób, które zgłoszą chęć udziału w całym cyklu szkoleniowo-warsztatowym, koszt uczestnictwa w całości projektu (13 spotkań szkoleniowo-warsztatowych) wynosi 500 zł od uczestnika.
– Koszt uczestnictwa w pojedynczych szkoleniach/warsztatach czterogodzinnych wynosi 80 zł od uczestnika.
– Koszt uczestnictwa w pojedynczych szkoleniach/warsztatach ośmiogodzinnych wynosi 160 zł od uczestnika.
– Teatr CHOREA może wystawić fakturę VAT.
– Teatr CHOREA zastrzega sobie możliwość zmiany formuły szkoleń/warsztatów ze stacjonarnych na warsztaty online, w zależności od stanu sytuacji epidemiologicznej w kraju.
– Teatr CHOREA zastrzega sobie możliwość zmiany terminu szkolenia/warsztatu po ówczesnej zgodzie wszystkich uczestników zajęć.
**********
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
//oficjalny opis organizatorów wydarzenia

Czas

(Czwartek) 09:50 - 09:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X