Teatr Otczapy / Września

Teatr Otczapy / Września

Teatr Otczapy

Września, woj. wielkopolskie

adres korespondencyjny: ul. Słoneczna 1, 62-300 Września
telefon: 690393101
mail: nastus.zak@gmail.com
siedziba: Wrzesiński Ośrodek Kultur

www:
FB: www.facebook.com/TeatrOtczapy

FORMA ORGANIZACYJNA: grupa nieformalna

ROK ZAŁOŻENIA: 2009

HISTORIA ZESPOŁU
Teatr Otczapy działa nieprzerwanie od 2009 roku. Prowadzi go Elżbieta Górczyńska- reżyser i pedagog. Stawia on sobie za zadanie przede wszystkim rozwój fizyczny i psychiczny jego członków oraz stworzenie rodziny teatralnej. Skład tego teatru uległ znacznej zmianie od czasu jego założenia i nadal się zmienia, ponieważ teatr otwarty jest dla każdego, kto chce rozpocząć właśnie tutaj swoją teatralną przygodę. Otczapy ma na swoim koncie cztery spektakle salowe i dwa plenerowe, ponadto jest to jedyny teatr we Wrześni, dlatego stanowi on ważny element życia kulturalnego tego miasta. Dla teatru Otczapy bardzo ważna jest sprawność fizyczna i wszelkie działania związane z ruchem oraz umiejętnością wykorzystania rekwizytu. Często zalicza się ten teatr do nurtu teatrów formy. Poza spektaklami członkowie Otczapy wciąż doskonalą swoje umiejętności jeżdżąc na różnego rodzaju warsztaty, co więcej- sami także je prowadzą. Stworzyli oni swoistą rodzinę teatralną, czyli stali się pewnym nierozłączalnym bytem we Wrzesińskiej społeczności. Wyróżnia ich to, że są nie tylko partnerami w teatrze, ale i przyjaciółmi w życiu. Teatr Otczapy ma w swoich planach dalszy rozwój, co oznacza tworzenie kolejnych spektakli, ale i wdrażanie w teatralny świat kolejnych młodych ludzi.

ZARZĄD
Elżbieta Górczyńska
ZESPÓŁ
Anastazja Żak, Michalina Matuszak, Marta Barwinek, Joanna Figas, Katarzyna Piechnik, Jakub Wiącek, Szymon Kokoszka, Wojciech Kowalski
SPEKTAKLE W REPERTUARZE
Jak zreformować mężczyznę?
, reż. E. Górczyńska, 2009
Jak wytrzymać z nastolatką?, reż. E. Górczyńska, 2010
Śpiąca królewna, reż. E. Górczyńska, 2011
Widowisko plenerowe z okazji 94 rocznicy powstania wielkopolskiego, reż. E Górczyńska, 2012
Kaszalot, reż. E. Górczyńska, 2013
Opowieści z JaMy , reż E. Górczyńska, 2015
Nieporuszenie, reż. E. Górczyńska, 2016
RECENZJE
NAGRODY
GRAND PRIX na IX Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Młodzieżowych MELPOMENA
2. miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Młodzieżowych MELPOMENA
wyróżnienie za ruch i sprawność na XII Ogólnopolskim Konkursie Teatrów Młodzieżowych MELPOMENA
Nagroda w kategorii wykorzystanie sceny i rekwizytu, nagroda w kategorii organizm sceniczny oraz nagroda za spektakl w TFAŻ (Warszawa)
ORGANIZOWANE WYDARZENIA
Słuchowiska dla dzieci- opowiadane bajki, akcja wyloguj się do ucha; warsztaty dla harcerzy; otwarte próby; teatralne uczestniczenie w wydarzeniach, które mają miejsce we Wrześni, w tym także kościelnych.


X