Nagroda im. Haliny Machulskiej

Nagroda im. Haliny Machulskiej

Teatr Ochoty czeka na zgłoszenia kandydatów i kandydatek do nowej nagrody im. Heleny Machulskiej.

Z dwojga twórców Teatru Ochoty, Halina Machulska nie zyskała sławy na miarę swojego zaangażowania w tworzenie instytucji.

Jej dokonania są obecne przede wszystkim we wspomnieniach absolwentów i absolwentek Ogniska Teatralnego. Halina Machulska zapoczątkowała ruch tworzący społeczność młodzieżową opartą na wymianie różnorodnych doświadczeń artystycznych. Twórcy Ogniska Teatralnego, inspirowani i wspierani przez Machulską, przez lata poszukiwali bardziej podmiotowej relacji pomiędzy artystą a widzem, uczestnikiem a pedagogiem.

Dlatego w jubileuszowym roku powołujemy nagrodę imienia Haliny Machulskiej. Chcemy nagradzać nią artystki i artystów, pedagogów i pedagożki, osoby zajmujące się edukacją teatralną i artystyczną, którzy swoją pracą inicjują i konsekwentnie pielęgnują działania twórczych społeczności.

Zależy nam na uhonorowaniu osób, które inspirują do samodzielnej pracy i rozwoju, nie zatrzymując się wyłącznie na spektakularnych efektach scenicznych. Chcemy tą nagrodą podkreślić rolę sztuki jako narzędzia inkluzywnego, wzmacniającego więzi i uwrażliwiającego społecznie. Jednocześnie działaniem tym pragniemy wyeksponować postać założycielki Teatru i jej dorobek.

 

Nagroda ma wymiar finansowy a laureatów wybierać będzie kapituła złożona z ekspertów w dziedzinie edukacji i pedagogiki teatralnej.

Najważniejsze informacje:

  • Na zgłoszenia czekamy do 28 września 2020 r.
  • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, na adres sekretariat@teatrochoty.pl.
  • W zgłoszeniu prosimy przesłać wypowiedź kandydata/kandydatki do Nagrody, zarejestrowaną w dowolnej formie (pisemnej, dźwiękowej, nagrania wideo, wizualnej) zawierającą odpowiedzi na następujące pytania: Kim jestem? Z kim działam? Po co i jak współpracuję?
  • Dodatkowo prosimy o wypełnienie i załączenie w wiadomości formularza zgłoszeniowego.
  • Ogłoszenie nazwiska laureatki / laureata Nagrody oraz jej wręczenie odbędzie się 11.10.2020 r. w Teatrze Ochoty.
  • Przed wysłanie zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Nagrody.

Regulamin Nagrody im. Haliny Machulskiej
Formularz zgłoszeniowy. Nagroda im. Haliny Machulskiej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji KulturyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


X