grudzień, 2021

17gruCały Dzień18styTeatr – sztuka społeczna: nabór zgłoszeńSzukamy osób, które łączą w sobie artystyczną pasję ze społeczną misją.

Więcej

Szczegóły wydarzenia

W lutym 2022 roku rozpoczynamy we Wrocławiu drugą edycję kursu Teatr – sztuka społeczna. Szukamy osób, które łączą w sobie artystyczną pasję ze społeczną misją. Jeśli więc zajmujesz się teatrem i chcesz, by Twoja sztuka stała się narzędziem do pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, wypełnij formularz i dołącz do grupy podobnych Tobie.

Podczas siedmiu zjazdów poznasz ekspertów i ekspertki, którzy przez lata wypracowali własne metody pracy z osobami z niepełnosprawnościami, z osadzonymi, osobami LGBTQ+, migrantami oraz mieszkańcami obszarów rewitalizowanych. To szansa na naukę konkretnych technik i podjęcie refleksji nad mechanizmami wykluczenia i dyskryminacji, ale także, na podzielenie się swoimi obawami, dopytanie o realia takiej pracy i przygotowanie na możliwe trudności również poprzez samodzielną praktykę.

ZASADY NABORU

Kurs jest przeznaczony dla twórców i twórczyń oraz pedagogów i pedagożek teatru, którzy mają już doświadczenie w pracy teatralnej, ale chcą rozwijać swoje umiejętności związane z wykorzystaniem teatru do działań z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Kurs jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza internetowego do 18 stycznia 2022. Następnie z wybranymi przez nas chętnymi przeprowadzimy rozmowy w formie online. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zjazdy będą odbywać się w siedzibach Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i Brzezince między lutym a październikiem 2020 roku. Zjazd czerwcowy odbędzie się u naszego partnera w Centrum JOHAN w Pilźnie (Czechy). Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Zjazdy w formie zdalnej przewidujemy tylko w ostateczności.

DOKUMENTY

Formularz

Regulamin

TERMINY

18.01.2022 Termin przyjmowania zgłoszeń 19–29.01.2022 Indywidualne rozmowy z kandydatami 31.01.2022 Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych Więcej przeczytasz tutaj.   Projekt jest finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Partnerzy projektu:

Czas

Grudzień 17 (Piątek) - Styczeń 18 (Wtorek)

Organizer

Fundacja Teatr Realistycznyrealistyczny@gmail.com

X