luty, 2022

01lutCały Dzień15marSzekspirOFF 2022 – startują nabory!Gdański Teatr Szekspirowski rozpoczyna nabór projektów artystycznych do konkursów SzekspirOFF

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Gdański Teatr Szekspirowski rozpoczyna nabór projektów artystycznych do konkursów SzekspirOFF, realizowanych w ramach 26. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. W tym roku organizatorzy dwukrotnie zwiększyli środki na realizację produkcji konkursowych. Ponadto po raz pierwszy spektakle nurtu OFFowego oceniać będzie międzynarodowe jury.

Na przełomie lipca i sierpnia wystartuje Festiwal Szekspirowski, w odświeżonej formule. Zmiany dotyczą także nurtu SzekspirOFF. W 2022 roku odbędzie się jego trzynasta odsłona, w tym siódma w formie konkursowej. Celem SzekspirOFF jest poszukiwanie najciekawszych, pozainstytucjonalnych zjawisk artystycznych, dla których punktem wyjścia jest twórczość Williama Szekspira. W ramach nurtu realizowane są dwa konkursy – na wsparcie produkcji i prezentację wydarzeń artystycznych. Spektakle wyłonione w obu naborach złożą się na program nurtu SzekspirOFF i będą oceniane przez międzynarodowe jury.

Opiekę kuratorską nad nurtem kontynuuje Katarzyna Knychalska, założycielka i prezeska Fundacji Teatr Nie-Taki we Wrocławiu, wydawczyni i redaktorka naczelna portalu Teatralny.pl i czasopisma o teatrach niezależnych „nietak!t”, współtwórczyni Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej.

 

Konkurs SzekspirOFF Produkcje 2022

Celem Konkursu jest wsparcie produkcji najbardziej wartościowych projektów artystycznych opartych na twórczości Williama Szekspira lub nią inspirowanych oraz ich prezentacja na 26. Festiwalu Szekspirowskim. Do Konkursu dopuszczone zostaną projekty wydarzeń przygotowane wg różnorodnych środków wyrazu artystycznego. Uczestnicy Konkursu powalczą o wsparcie produkcyjne w wysokości 20 000 zł dla każdego z projektów. Organizator konkursu wesprze maksymalnie 3 projekty. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 marca 2022 roku o godz. 12.00. Materiały zgłoszeniowe należy wysłać na adres: fs.szekspiroff@gmail.com.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SzekspirOFF Produkcje 2022
REGULAMIN SzekspirOFF Produkcje 2022

 

Konkurs SzekspirOFF Prezentacje 2022

Celem konkursu jest wyłonienie i prezentacja na 26. Festiwalu Szekspirowskim, najciekawszych wydarzeń artystycznych opartych na twórczości Williama Szekspira lub nią inspirowanych. Jury oceniające spektakle podczas festiwalu przyzna nagrody o łącznej puli 15 000 zł. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 maja 2022 roku o godz. 12.00. Materiały zgłoszeniowe należy wysłać na adres: fs.szekspiroff@gmail.com.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SzekspirOFF Prezentacje 2022
REGULAMIN SzekspirOFF Prezentacje 2022

 

Konkursy SzekspirOFF kierowane są do polskich teatrów niezależnych i indywidualnych twórców. Do udziału nie mogą zgłaszać się instytucje kultury oraz szkoły artystyczne.

Łączna pula nagród w konkursach wynosi 75 000 zł.

Konkursy organizowane są przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense w ramach 26. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

 

Więcej informacji na stronie organizatora.

Czas

Luty 1 (Wtorek) - Marzec 15 (Wtorek)

X