czerwiec, 2021

08czer(czer 8)19:0009(czer 9)00:00Poznań// Scena Robocza- "HAVE A GOOD CRY" - Szpecht, Pelczyńska, Schimscheiner | Event Tagshave a good cry,pelczyńska,Poznań,premiera,scena robocza,Schimscheiner,szprecht

Więcej

Szczegóły wydarzenia

„Będzie można mieć osobny pokój, możliwość wypłakania się” – to fragment wypowiedzi rzeczniczki Ministerstwa Sprawiedliwości o projekcie ustawy przygotowywanym przez Solidarną Polskę. Po kilku miesiącach protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, takie słowa zrozumiałyśmy jako następujący komunikat: państwo zmusi kobiety do rodzenia, ale zaoferuje im specjalne pomieszczenie, w którym będą mogły się wypłakać.
Ktoś z Internautów natychmiast zapytał, czy nie jest tak, że cała Polska to jeden wielki pokój do płakania. Zaczęłyśmy więc zastanawiać się, jak wyobrażamy sobie takie pomieszczenie.
Co powinno się w nim znajdować?
Jak powinno zostać zaprojektowane?
Potrafimy wyobrazić sobie dziesiątki różnych rozwiązań w oparciu o design i architekturę, ale możemy również potraktować tę przestrzeń jako coś bardziej symbolicznego, czego szukamy wewnątrz samych siebie. Wyrwana z pierwotnego kontekstu idea pokoju do płakania zafascynowała nas, będąc wyobrażeniem terenu wspólnego, który może stać się miejscem oczyszczenia, wsparcia, uwolnienia albo bycia razem przez krótką chwilę i bez żadnego przymusu.
GRAMY:
➳ 8 czerwca (wtorek), 19:00
➳ 9 czerwca (środa), 19:00
BILETY: tinyurl.com/sr-hagc
HAVE A GOOD CRY
Magda Szpecht, Lena Schimscheiner, Weronika Pelczyńska
Muzyka: Krzysztof Kaliski
Zdjęcia wykorzystane w spektaklu: Monika Stolarska
Produkcja: Stowarzyszenie Scena Robocza
Premiera: 8 VI 2021
Matronat: Szajn, Dziewczyny Maszyny, Lula Pink
Partnerzy wydarzenia: Teatr Ochota, Centrum w Ruchu
///
Premiera planowana jest jako pokaz stacjonarny – o ewentualnych zmianach w formie prezentacji będziemy informować na bieżąco.
///
Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu (tinyurl.com/regulamin-cov-sr), którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać. Informujemy, że widownia wydarzenia zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera
Grafika: Nina Budzyńska
//oficjalny opis organizatorów wydarzenia

Czas

8 (Wtorek) 19:00 - 9 (środa) 00:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X