luty, 2021

11lut(lut 11)19:0013(lut 13)19:00"Salto mortale" - pokaz rejestracji spektakluZapraszamy na spektakl "Salto mortale" online, w wykonaniu Majki Justyny z Teatru CHOREA, w choreografii Joanny Jaworskiej-Maciaszek.

Więcej

Szczegóły wydarzenia

data: 11 lutego 2021 (czwartek)
godzina: 19:00
miejsce: platforma VOD portalu ewejściowki.pl
wstęp: 15 zł, zakup dostępu jedynie online za pośrednictwem portalu ewejściówki.pl, możliwy do godz. 19:00, 11 lutego 2021
wiek widzów: 15 +
czas trwania: 45 minut
„Salto mortale – kilka wprawek z umierania”
A jeśli życie i czas jest tylko wielką pętlą, nieustannym, wiecznym powrotem? Zbliżaniem do śmierci, akceptowaniem nieuchronnej zmiany?
Każdego dnia możemy ćwiczyć się w umieraniu. Spotykać ze śmiercią, wypić z nią kawę, pójść na lody. Poczuć jej ciężki oddech na karku, roześmiać z jej czarnego dowcipu, zatańczyć kawałek makabrycznego walca. Każdego dnia obierać się z kolejnych historii, osobistych przekonań, smakować nieuchronność. Obcować z rozpadem.
To teraz zamknij oczy. I poćwicz.
„A gdyby (…) jakiś demon (…) rzekł ci: »Życie to, tak jak je teraz przeżywasz i przeżywałeś, będziesz musiał przeżywać raz jeszcze i niezliczone jeszcze razy; i nie będzie nic w niem nowego, tylko każdy ból i każda rozkosz i każda myśl i westchnienie i wszystko niewymownie małe i wielkie twego życia wrócić ci musi, i wszystko w tym samym porządku i następstwie« (…).”
Friedrich Nietzsche, „Wiedza radosna”
Spektakl taneczny „Salto mortale” to eksperymentalne spotkanie obrazu i ruchu w poszukiwaniu historii zapisanych w ciele oraz doświadczeń tkwiących w zakamarkach świadomości, na granicy jawy i snu. Spektakl tworzony jest głównie w oparciu o techniki improwizacyjne „Śniącego ciała” Arnolda Mindella oraz o ruch autentyczny.
Koncepcja i wykonanie: Majka Justyna
Koncepcja i choreografia: Joanna Jaworska-Maciaszek
Muzyka: Maciej Maciaszek
Wizualizacje: Janek Caban, Mateusz Dziworski
Projekt plakatu: sweetjesus.pl
Kostiumy: Daria Szymańska
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Premiera: 9 grudnia 2019, scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, w ramach Stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi 2019
Realizacja nagrania spektaklu i montaż: HOLLYBABA / Rami Shaya
**********
WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAKUPU DOSTĘPU:
Transmisja online rozpocznie się 11 lutego 2021, o godzinie 19:00, na platformie VOD ewejściówki.pl.
Dostęp do wydarzenia można wykupić wyłącznie do godz. 19:00 w dniu 11 lutego 2021.
Dedykowany link do transmisji online otrzymają Państwo drogą mailową po zakupie dostępu na portalu ewejściowki.pl: https://ewejsciowki.pl/lodz/teatry/teatr-chorea,553#
Link będzie aktywny przez 48 godzin od momentu publikacji spektaklu (od 11 lutego 2021, godz. 19:00 – do 13 lutego 2021, godz. 19:00).

Czas

11 (Czwartek) 19:00 - 13 (Sobot) 19:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X