styczeń, 2021

15styCały Dzień24Premiera spektaklu “Ewa i ja” Laury Leish w Tłustej LanguścieTo opowieść o niełatwym związku miłości i polityki oraz losach dwóch kobiet: polskiej i niemieckiej Ewy Braun, których biografie w zaskakujący sposób się przecięły. Inspiracją była tu historia, którą kiedyś odnalazł poznański dziennikarz Piotr Bojarski. Event TagsPoznań

Więcej

Szczegóły wydarzenia

„EWA I JA” / LAURA LEISH

Premierowe pokazy: 15-24 stycznia godz. 19:00

Bezpłatne wydarzenie online.
Obowiązuje mejlowa rejestracja na: tlustalangusta.pl@gmail.com

Wyobraźcie sobie współczesną Ewę Braun. Kobietę, która żyje tuż obok wielkiej polityki, dramatycznych, społecznych wydarzeń, patrzy na to, co się wokół dzieje i milczy, nie reaguje.  I wyobraźcie sobie, że musicie napisać do niej list.

O czym będzie?…

Historia ze Środy Wielkopolskiej, którą odkrył i opisał w książce „Poznaniacy przeciwko swastyce” Piotr Bojarski wydarzyła się naprawdę. Polska Ewa Braun, córka konspiratora, napisała w 1943 roku do niemieckiej Evy Braun, ukochanej Hitlera, list, który najprawdopodobniej ocalił życie jej ojcu. Załączyła zdjęcie. Portret wykonany na łące, w kostiumie stylizowanym na bawarski strój. Wzorowany na fotografiach wykonanych w Obersalzbergu. Ta niezwykła korespondencja stanowi punkt wyjścia do teatralnej opowieści o kobietach, które pozbawia się społecznych ról i które próbuje się czytać wyłącznie poprzez męskie biografie.

Scenariusz i realizacja: Ewa Kaczmarek (Laura Leish)

Kostiumy: Patrycja Pi Pa Piwosz

Muzyka: Adam Brzozowski

Zdjęcia i montaż: Maciej Domagalski

Współpraca: Paula Głowacka, Bogusław Biegowski, Grzegorz Ciemnoczołowski, Michał Janicki, Artur Śledzianowski

Projekt realizowany w ramach Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Republiką Sztuki Tłusta Langusta w Poznaniu.

Szczególne podziękowania dla pana Piotra Bojarskiego, autora książki „Poznaniacy przeciwko swastyce”, Warszawa 2015

fot. Maciej Domagalski

Czas

styczeń 15 (Piątek) - 24 (Niedziela)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X