kwiecień, 2021

01kwie01:0030(kwie 30)23:59OFF KontrapunktZOT ogłasza nabór spektakli na OFF Kontrapunkt w Szczecinie

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zachodniopomorska Offensywa Teatralna zaprasza do zgłoszenia spektaklu na przegląd OFF Kontrapunkt. Macie czas do 30 kwietnia!

„Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna powołana przez nas kilka lat temu została stworzona z pasji, przyjaźni, potrzeby doświadczania i zaangażowania w sztukę oddolną i niezależną. Wówczas nazywaliśmy to ogniskiem zapalnym dla niespokojnych umysłów otwartych na zmianę i rozwój. Od tamtego czasu zmieniło się wiele w naszej rzeczywistości. Czy na lepsze? Zweryfikuje to czas, tak jak czas weryfikuje to, co w sztuce uniwersalne i unikatowe. Konstruując program OFF Kontrapunktu staraliśmy się czule wsłuchiwać w środowisko teatru niezależnego. Jeździliśmy, oglądaliśmy, rozpytywaliśmy też jeżdżących i oglądających. Szukaliśmy wszystkiego, co mogło stanowić kontrapunkt dla tego, co naszym zdaniem okraszone było i jest ułudą, miałkością i pozoranctwem. Jako Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna czuliśmy, że potrzebujemy być blisko twórców i ich poszukiwań, by zbliżać ludzi teatru przez współodpowiedzialność w coraz bardziej zindywidualizowanym świecie.

Ostatni sezon utrudnił nam jednak rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne, możliwe, że czujemy się jak załoga żaglowca wyczekująca na przystani odpowiedniego momentu i przychylnych wiatrów, by obrać w końcu odpowiedni kurs i wypłynąć głębiej. I jeśli my wciąż wypłynąć nie możemy, to Wy przypłyńcie do nas i w tym trudnym dla całej sztuki niezależnej czasie, odsłońcie to, co posiadacie najcenniejszego, czyli własną twórczość. Szczecin i OFF Kontrapunkt to miejsca wymiany i dialogu.

W tym roku wprowadzamy otwarty nabór spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt. Szukamy zarówno propozycji intrygujących artystycznie, jak i ważkich społecznie. Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca kwietnia i wyrażamy nadzieję spotkać się z Wami w Szczecinie na festiwalu OFF Kontrapunkt w dniach 3-12 września 2021.

 

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna”

Czas

1 (Czwartek) 01:00 - 30 (Piątek) 23:59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X