kwiecień, 2021

01kwieCały Dzień10Pociąg do miasta - Stacja KosmosTeatr Gdynia Główna ogłasza nabór na Ogólnopolski Festiwal Teatralny

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Ruszają nieziemskie poszukiwania teatralne!
Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do siódmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Kosmos”, która odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia 2021 roku w Gdyni.
Tym razem chcemy zachęcić twórców do eksplorowania tematu „kosmosu”, jako pewnego rodzaju metaforycznego poszukiwania „nowej postpandemicznej normalności” w oderwaniu od ziemskich, nie tylko grawitacyjnych ograniczeń. Czekamy na spektakle, które skupią się na człowieku i jego „mikrokosmosie” i spróbują udowodnić, że właśnie miłość jest najpotężniejszą i najbardziej tajemniczą z energii kosmicznych. Szukamy intrygujących, autorskich efektów badań teatralnych, futurystycznych lub społecznych wizji przyszłości, a także propozycji z szeroko rozumianego gatunku fantastyki naukowej.
Do wysyłania zgłoszeń zapraszamy teatry offowe, stowarzyszenia teatralne i fundacje artystyczne z terenu całej Polski (interesują nas również pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które szukają alternatywnych sposobów artystycznej ekspresji i omijają popularne trendy w ambitnych próbach znalezienia własnego pomysłu na nowoczesny teatr.
Prezentacjom festiwalowych spektakli będzie towarzyszyła podróż po mieście, w ramach której zderzymy propozycje artystyczne i wyobraźnię zaproszonych zespołów z naturalną scenografią tkanki miejskiej Gdyni. Pociąg do Miasta zabierze widzów w fascynującą wyprawę artystyczną zarówno po dalszych dzielnicach naszego miasta, jak i do Śródmieścia, które już w ubiegłych latach odwiedzaliśmy, ale wciąż do końca nie poznaliśmy. Prezentując spektakle w interesujących i nieteatralnych przestrzeniach miejskich, chcemy znaleźć ich nowe konteksty, korespondować z ich formą i treścią i pobudzać wartościowe rozmowy o sztuce.
Zapraszamy do nieziemskich poszukiwań artystycznych, długich i intrygujących dyskusji i wspólnego przeżywania teatru.
Bądźcie z nami!
NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 10 KWIETNIA 2020.
REGULAMIN KONKURSU I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (FORMULARZ GOOGLE) ZNAJDZIECIE TUTAJ:
http://bit.ly/stacjakosmos

Czas

kwiecień 1 (Czwartek) - 10 (Sobot)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X