maj, 2021

05maj(maj 5)00:0031(maj 31)00:00Majowe Twórcze WarsztatyFabryka Sztuki w Łodzi

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy do udziału w majowych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki. Warsztaty prowadzone przez świetnych instruktorów, przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty, rezerwujcie miejsca i czas!

Jednymi z warsztatów będą TEATRALNE REWOLUCJE – historia teatru w działaniu – warsztaty teatralno-interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 10-15 lat

data: 15-16 maja 2021 (sobota-niedziela)
godzina: 11:00-13:00
miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników
wiek uczestników: dzieci w wieku 10-15 lat
czas trwania: 4 godziny
prowadzenie: Wiktor Moraczewski
koszt: 15 zł za dziecko za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
UWAGA!
Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych – 15 i 16 maja 2021.
W połowie lat 20-tych XX wieku popularność zyskał teatr tworzony przez Erwina Piscatora. Niemiecki reżyser stawiał między innymi na teatr wykorzystujący najnowsze osiągnięcia techniki. Obecnie komunikatory typu Zoom dają sporo możliwości twórczego działania, a praca z kamerką internetową jest źródłem niekończących się inspiracji. Podczas majowych warsztatów postaramy się zatrzeć granicę między rzeczywistością a spektaklem. Będziemy eksperymentować w przestrzeni Internetu, tworząc indywidualne historie opowiadane za pośrednictwem naszych internetowych kamerek.
W trakcie interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi momentami i pojęciami z historii teatru. Poprzez różnego rodzaju działania artystyczne i edukacyjne wnikną w struktury teatru i przyglądając się im z perspektywy czasu, stworzą własne wyobrażenie tych światów. Przygotują między innymi scenki teatralne inspirowane poszczególnymi epokami, zapoznają się ze specyfiką pracy z tekstem w danym okresie rozwoju teatru i stworzą swoje własne opowieści. Będą mieli okazję na wcielenie się w role osób pracujących w teatrze. Zapoznają się z różnymi stylami teatralnych budynków i wykonają swoje własne budowle. Warsztaty posłużą również przybliżeniu uczestnikom historii kostiumów, scenografii, oświetlenia i muzyki teatralnej w danej epoce. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć swoje autorskie projekty.

Więcej szczegółów na temat poszczególnych warsztatów znajdziecie na facebooku https://fb.me/e/1cNElhbS4

 

 

Czas

5 (środa) 00:00 - 31 (Poniedziałek) 00:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X