czerwiec, 2021

03czer09:5309:53Łódź// Fabryka Sztuki - Teatralne rewolucje - teatralne Twórcze Warsztaty dla dzieci i młodzieży Event Tagschorea,fabryka sztuki,łódź,młodzież,nabór,teatr chorea,teatralne rewolucja,warsztaty

Więcej

Szczegóły wydarzenia

apraszamy na Twórcze Warsztaty teatralno-interdyscyplinarne na żywo – „TEATRALNE REWOLUCJE – HISTORIA TEATRU W DZIAŁANIU” – dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat, prowadzone przez Wiktora Moraczewskiego.
data: 5-6 czerwca 2021 (sobota-niedziela)
godzina: 11:00-13:00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat
czas trwania: 4 godziny
prowadzenie: Wiktor Moraczewski
koszt: 15 zł za dziecko za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
UWAGA!
Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych – 15 i 16 maja 2021.
Na warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.
Byliśmy już w wielu zakątkach na świecie i oczarowało nas wiele sposobów tworzenia teatru. Tym razem zmieniamy kierunek naszej teatralnej podróży. Lądujemy w… Indiach. Artyści w charakterystycznych strojach, z pomalowanymi twarzami, ilustrują ruchem i gestem pradawne opowieści o wielkich bogach i demonach. Chcesz spróbować?
W trakcie interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi momentami i pojęciami z historii teatru. Poprzez różnego rodzaju działania artystyczne i edukacyjne wnikną w struktury teatru i przyglądając się im z perspektywy czasu, stworzą własne wyobrażenie tych światów. Przygotują między innymi scenki teatralne inspirowane poszczególnymi epokami, zapoznają się ze specyfiką pracy z tekstem w danym okresie rozwoju teatru i stworzą swoje własne opowieści. Będą mieli okazję na wcielenie się w role osób pracujących w teatrze. Zapoznają się z różnymi stylami teatralnych budynków i wykonają swoje własne budowle. Warsztaty posłużą również przybliżeniu uczestnikom historii kostiumów, scenografii, oświetlenia i muzyki teatralnej w danej epoce. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć swoje autorskie projekty.
Wiktor Moraczewski – kulturoznawca, teatrolog, dramaturg, pedagog teatralny. Absolwent kulturoznawstwa, specjalności teatrologicznej na Uniwersytecie Łódzkim (Katedra Dramatu i Teatru). W latach 2014-2017 związany z Ośrodkiem Kultury „Górna” w Łodzi, gdzie był współorganizatorem i uczestnikiem polskich i zagranicznych projektów m.in. projektu „Radar”, realizowanego metodą Sensory Labirynth Theatre, której jest certyfikowanym instruktorem. Doświadczenie w tej dziedzinie oraz europejski certyfikat zdobył uczestnicząc w międzynarodowym teatralnym projekcie „Ritual Beyond Roots”, odbywającym się w ramach programu Erasmus+ w Rumunii i podczas zagranicznych projektów, m.in. w Calypso – il teatro per il sociale (Włochy). W latach 2015- 2018 współpracował z Instytutem Teatralnym im. Mieczysława Hertza w Łodzi. W 2016 roku zajmował się adaptacją tekstu i dramaturgią do spektaklu Anny Cichy-Fatygi pt. „Ku wielkiemu morzu” w reżyserii Jacka Orłowskiego. We współpracy z Instytutem Teatralnym im. M.Hertza, w ramach projektu (m)Łodzi, przygotował wystawę fotograficzną „7.15 p.m.”. Od 2017 roku współpracuje z Teatrem CHOREA w Łodzi, który stał się przedmiotem badań jego pracy magisterskiej. W ostatnim czasie zrealizował scenariusze do spektakli: „Ciemność. To co jest ukryte” oraz spektaklu dla dzieci „Rój. Sekretne życie społeczne”. Jako asystent reżysera i aktor pracuje przy spektaklu „Tragedia Jana” w reż. Waldemara Raźniaka. Instruktor warsztatów teatralno-literackich w ramach projektu edukacyjno-integracyjnego „Jak w ulu!” i projektu edukacyjnego „Laboratorium Kreatywnego Działania”. W Teatrze CHOREA pracuje także jako animator prowadzący zajęcia teatralne, edukacyjne i interdyscyplinarne dla dzieci i młodzieży. W 2019 roku rozpoczął współpracę z Klubem Nauczyciela w Łodzi, gdzie wspólnie z Januszem Adamem Biedrzyckim prowadzi zajęcia teatralno-literackie dla seniorów. Jest również instruktorem teatralnym w Fundacji Edukacji Demokratycznej Dmuchawiec oraz w firmie Twórczo i Aktywnie. Podczas studiów prowadził także aktywną działalność recenzencką, którą rozpoczął w studenckich gazetach festiwalowych. Publikował swoje teksty również na łamach łódzkich gazet: „Kalejdoskopu” i „Dziennika Łódzkiego”. Współtwórca publikacji poświęconej 15-leciu Teatru CHOREA.
**********
WAŻNE INFORMACJE:
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi:
http://www.chorea.com.pl/…/tworcze-warsztaty-regulamin/
Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org
*** Czerwcowe Twórcze Warsztaty „Teatralne rewolucje”:
* Odbywają się na żywo w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.
– Jeżeli miejsce ulegnie zmianie, będziemy o tym informować uczestników na bieżąco.
– Fabryka Sztuki zastrzega sobie możliwość zmiany formuły tych warsztatów ze stacjonarnych na warsztaty online, a także do zmiany terminu lub odwołania wybranych warsztatów, w zależności od stanu sytuacji epidemiologicznej w kraju.
* Udział w tych warsztatach jest płatny:
– Opłata za udział w warsztatach rodzinnych i warsztatach dla dzieci i młodzieży wynosi 15 zł za dziecko, za pojedynczy dzień warsztatowy.
– Dorośli, którzy chcą wziąć udział w warsztatach rodzinnych lub warsztatach dla dzieci indywidualnie, dokonują opłaty 15 zł za osobę, za pojedynczy dzień warsztatowy.
– Płatność za udział w warsztatach należy przelać na konto Fabryki Sztuki w Łodzi: 39 1050 1461 1000 0090 7283 1077.
– W tytule przelewu należy umieścić tytuł warsztatu, datę warsztatu oraz imię i nazwisko uczestnika / opiekuna.
– Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org.
– W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach, Fabryka Sztuki nie zwraca przelanej opłaty.
– Nadawca przelewu będzie mógł wykorzystać opłatę w późniejszym terminie, na poczet udziału w kolejnych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki.
* Na te warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:
– Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
– mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
– telefonicznie: +48 506 103 207
– Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele) oraz w dni świąteczne.
– System rezerwacji miejsc zamykamy o godzinie 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie, a na wydarzenia sobotnie, niedzielne i poniedziałkowe system rezerwacji miejsc zamykamy w poprzedzający je piątek o godzinie 18:00.
– W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników, w przypadku warsztatów rodzinnych i warsztatów dla dzieci i młodzieży: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz imię i nazwisko dorosłego opiekuna/rodzica.
– Do maila zgłoszeniowego prosimy o załączenie potwierdzenia opłaty za uczestnictwo w warsztacie.
*** Udział w czerwcowych Twórczych Warsztatach wiąże się z przestrzeganiem poniższego regulaminu, a także z wypełnieniem oświadczenia uczestnictwa w warsztatach, przed rozpoczęciem wydarzenia.
* Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach na terenie Fabryki Sztuki w Łodzi: http://www.fabrykasztuki.org/…/Regulamin_uczestnictwa_w…
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Lokalizacja: Fabryka Sztuki

//oficjalny opis organizatorów wydarzenia

 

Czas

(Czwartek) 09:53 - 09:53

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X