czerwiec, 2021

19czer19:0021:00Chorzów// Teatr Rozrywki - "Nowe szaty królowej" reż. Katarzyna Hora Event Tagschorzów,hora,nowe szaty królowej,premiera,teatr rozrywki

Więcej

Szczegóły wydarzenia

 

Jaka powinna być Królowa? Piękna, łaskawa, mocarna… to zdają się już oklepane frazesy. Może współczesna władczyni powinna odznaczać się zupełnie innymi cechami. Może obecnie powinna być raczej zasymilowana i przystosowana. Być może powinna odbijać w sobie wiele barw naszej skomplikowanej codzienności. Tylko czyja tak właściwie ma to być Królowa?
„Nowe Szaty Królowej” to opowieść o młodym pokoleniu zagubionym w czasach pełnych skrajności. W czasach, w których przynależność jest koniecznością, w których nie ma miejsca na nijakość, w których budząc się godzinę później niż zwykle, otwiera się oczy w zupełnie nowej rzeczywistości. Kiedy narrację współczesnego świata prowadzą masowe media, zaciera się granica między prawdą a fikcją, coraz mniej wyraźna staje się też granica moralności. W świecie medialnego szumu definicje pewnych wartości zaczynają być stawiane na nowo. Jak bardzo mogą zostać zmienione? To zależy od oglądalności.
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Hora
Scenografia: Jan Głąb
Muzyka: Katarzyna Bem
Choreografia: Marta Wiśniewska
Wideo: Łukasz Kurek
Plakat: Magda Bremer
Występują: Marta Wiśniewska, Żaneta Górecka, Agata Dromert, Michalina Hanzel, Adrianna Bieżan, Piotr Jaszczur Śnieguła
Spektakl powstał w ramach nagrody 10. edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée w Teatrze Rozrywki.
Projekt współfinansowany przez Miasto Chorzów oraz Fundację #wszystkierodzajeteatru
Lokalizacja: Teatr Rozrywki
//oficjalny opis organizatorów wydarzenia

Czas

(Sobot) 19:00 - 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X