marzec, 2021

To jest event cykliczny

11mar18:0020:00Chór Społeczny JubiloWymiana twórcza we Wrocławiu

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Chór Społeczny Jublio to nowa inicjatywa Fundacji Jubilo stworzona przy współpracy z Centrum na Przedmieściu prowadzonym przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

???????? ?????????:
11 marca 2021, godzina 18:00.
?????
Spotkania będą odbywać się w czwartki w godzinach 18:00-20:00.
?????
Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39A.
??????:
Formularz zgłoszeniowy 
Mail: office@jubiloproject.com
Telefon: +48 535 739 698.

Chór Społeczny Jubilo – nowa inicjatywa Fundacji Jubilo, do której zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zbudować przestrzeń wymiany – spotkania – działania – głosu. Wspólnie sformujemy grupę, której członkowie będą uczyć się od siebie nawzajem i wraz z liderami podejmą próbę stworzenia otwartej i demokratycznej platformy wymiany twórczej.
Dzięki doświadczeniu liderów wspólnie będziemy budować przestrzeń bezpośredniej wymiany muzyką. Stworzymy grupę, której repertuar powstanie na bazie różnych kompozycji, od folkowych po popowe, a nawet improwizacje. Utwory które zaproponujemy będą pochodziły z różnych nurtów – począwszy od tradycyjnych pieśni monodycznych i polifonicznych, a skończywszy na readaptacjach pieśni współczesnych. Jednym z celów naszego chóru będzie napisanie i skomponowanie własnych pieśni, które powstaną w oparciu o propozycje uczestników chóru i ich stosunek do otaczającego świata.
W Chórze Społecznym Jubilo będziemy wspólnie otwierać nasze głosy, odnajdywać harmonię i grupowy rytm, przypominać melodie, które kiedyś śpiewały nam nasze mamy lub babcie, pisać własne teksty i budować własne pieśni. Będziemy uczyć się pieśni z różnych kultur i pokoleń, łączyć je ze sobą, dzielić się własnymi.
Na późniejszym etapie będziemy dzielić się stworzonymi materiałami w przestrzeni publicznej poprzez prezentacje, udział w wydarzeniach miejskich, flash-mobach angażując mieszkańców do aktywnego uczestnictwa. Gdy będzie to możliwe, wejdziemy w przestrzeń miejską, by dzielić się z innymi tym, co zbudowaliśmy, by aktywizować ludzi do spotkań, łączenia się i uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. Staniemy się częścią społeczności miejskiej, uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych, organizując spotkania nad Odrą, w parkach, na targowiskach, w galeriach, bibliotekach, szpitalach, w przestrzeni publicznej dzielonej przez wrocławską społeczność.
Do udziału w Chórze Społecznym nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie. Nie trzeba być profesjonalnym wokalistą aby wziąć udział w projekcie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewem i aktywizowaniem się w życiu kulturalnym – wszystkich chcących tworzyć wspólny głos miasta. Celem Chóru jest stworzenie otwartej, międzykulturowej, międzypokoleniowej platformy bezpośredniej wymiany i współpracy niezależnie od zdolności, wieku, płci, narodowości czy pozycji społecznej. Uczestnicy będą aktywnymi elementami zmiany i inspiracją dla innych mieszkańców do włączenia się poprzez rzeczywiste działanie, w sferze kulturalnej miasta.
??ł???:
Cały cykl spotkań Chóru Społecznego obejmuje 15 spotkań. Koszt udziału w całym cyklu to 330 zł. Opłatę można również uiszczać miesięcznie, wówczas całkowity koszt cyklu wzrasta do kwoty 350 zł (miesięczna kwota opłat jest ustalana każdego miesiąca, w zależności od liczby spotkań w danym miesiącu). Całość opłat zostanie przeznaczona na działalność i rozbudowywanie Chóru Społecznego Jubilo.

Czas

(Czwartek) 18:00 - 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X