PUBLICYSTYKA

Warsztaty mistrzowskie: open call dla twórców teatru offowego

Warsztaty mistrzowskie: open call dla twórców teatru offowego

Działasz w teatralnym offie i prowadzisz warsztaty teatralne? Zgłoś się do projektu #masteroffteatr. To szansa na podzielenie się swoją autorską metodą, nagranie cyklu filmów edukacyjnych w profesjonalnych warunkach i honorarium w wysokości 5000 złotych. Na wstępne koncepcje merytoryczne czekamy do 14 czerwca w tym formularzu:…

Teatr – sztuka społeczna: nabór zgłoszeń do nowej edycji

Teatr – sztuka społeczna: nabór zgłoszeń do nowej edycji

W lutym 2022 roku rozpoczynamy we Wrocławiu drugą edycję kursu Teatr – sztuka społeczna. Szukamy osób, które łączą w sobie artystyczną pasję ze społeczną misją. Jeśli więc zajmujesz się teatrem i chcesz, by Twoja sztuka stała się narzędziem do pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym,…

Agnieszka Bresler – „Wielogłos na dotyk, śpiew i płeć”

Agnieszka Bresler – „Wielogłos na dotyk, śpiew i płeć”

(więcej…)

Paulina Kajdanowicz

Paulina Kajdanowicz

Rocznik ’93. Urodzona w Bystrzycy Kłodzkiej. Absolwentka: Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie (2019), Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, na kierunku filozofia (I stopień) (2019), Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury „SKIBA” we Wrocławiu (2014). Współpracowała z: Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2020), Teatrem im. Stefana…

Karolina Nowak

Karolina Nowak

Witam! Jestem młodą projektantką scenografii i kostiumów oraz studentką na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w tym kierunku. Teatr i film to moja pasja życiowa, ale tak naprawdę każda dziedzina sztuki przyspiesza bicie mojego serca. Zajmuję się dodatkowo malarstwem, fotografią, rzeźbą i szyciem. Jestem osobą…

Katarzyna Pągowska

Katarzyna Pągowska

Tworzę i kieruję projektami, których celem jest twórczy rozwój uczestników oraz zmiana społeczna, a metodą osiągnięcia tej zmiany jest teatr.

Współtworzę offową grupę teatralną – Teatr Realistyczny. Współreżyseruję oraz występuję w spektaklach wielokrotnie nagradzanych na ogólnopolskich festiwalach.

Mam również doświadczenie w produkcji spektakli, festiwali oraz wydarzeń teatralnych.

Jestem pedagożką teatru oraz trenerką. Jestem absolwentką Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Prowadzę warsztaty teatralne i twórcze z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami oraz szkolenia dotyczące tworzenia i zarządzania projektami.

Obecnie największą częścią mojej pracy i tym, co sprawia mi największą radość jest praca z młodzieżą oraz działania podnoszące kompetencje kadr kultury.

Współpracuję z wieloma ośrodkami kultury, teatrami oraz organizacjami pozarządowymi.

Z KIM WSPÓŁPRACUJE

Fundacja Teatr Realistyczny, Teatr im. Wilama Horzycy

NAJWAŻNIEJSZE PROJEKTY

#masterOFFteatr

Produkcja 5 autorskich, sześcioodcinkowych kursów wideo, dzięki którym w zaciszu własnego pokoju można pracować nad warsztatem aktorskim w jego szerokim rozumieniu – od głosu, przez ciało, obecność sceniczną po podstawowe techniki aktorskie. Kursy są dostępne bezpłatnie na Youtube. Kurs znajduje się tutaj.

moja rola: twórczyni i koordynatorka

Młody Teatr
3-letni projekt wzmacniający potencjał twórczy młodzieży i seniorów wokół Teatru Horzycy w Toruniu. Więcej informacji tutaj.

moja rola: twórczyni i koordynatorka, pedagożka teatru

Teatr – sztuka społeczna

To cykl sześciu zjazdów szkoleniowych dla twórców i pedagogów teatru, którzy mają doświadczenie teatralne a zarazem otwartość i chęć do zaangażowania się w pracę z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Więcej informacji tutaj.

moja rola: twórczyni i koordynatorka, trenerka

NAPISZ DO MNIE, JEŚLI SZUKASZ…

…pedagożki teatru, trenerki do poprowadzenia szkolenia lub wsparcia w stworzeniu projektu.

 

adres e-mail: kasia.pagowska[at]gmail.com
Iwona Konecka

Iwona Konecka

Od ponad dekady uprawia punkowy teatr przygody. Na początku pracy każdy spektakl to dla niej intelektualne wyzwanie, a u celu przede wszystkim energia, punkowy zadzior i bezpośredni kontakt z widzem. Jak sama mówi: chce wbijać w rzeczywistość szpile – celnie, ale z klasą. Wraz z…

PROGRAM REZYDENCJI SCHLOSS BRÖLLIN 2021

PROGRAM REZYDENCJI SCHLOSS BRÖLLIN 2021

Zachęcamy do zapoznania się i zgłaszania do programu rezydencji SCHLOSS BRÖLLIN. Umożliwia on międzynarodowym grupom artystycznym realizację projektów tanecznych, teatralnych, cyrkowych i performatywnych. Rezydencja może trwać maksymalnie dwa tygodnie.

Nagroda im. Haliny Machulskiej

Nagroda im. Haliny Machulskiej

Teatr Ochoty czeka na zgłoszenia kandydatów i kandydatek do nowej nagrody im. Heleny Machulskiej.

Z dwojga twórców Teatru Ochoty, Halina Machulska nie zyskała sławy na miarę swojego zaangażowania w tworzenie instytucji.

Jej dokonania są obecne przede wszystkim we wspomnieniach absolwentów i absolwentek Ogniska Teatralnego. Halina Machulska zapoczątkowała ruch tworzący społeczność młodzieżową opartą na wymianie różnorodnych doświadczeń artystycznych. Twórcy Ogniska Teatralnego, inspirowani i wspierani przez Machulską, przez lata poszukiwali bardziej podmiotowej relacji pomiędzy artystą a widzem, uczestnikiem a pedagogiem.

Dlatego w jubileuszowym roku powołujemy nagrodę imienia Haliny Machulskiej. Chcemy nagradzać nią artystki i artystów, pedagogów i pedagożki, osoby zajmujące się edukacją teatralną i artystyczną, którzy swoją pracą inicjują i konsekwentnie pielęgnują działania twórczych społeczności.

Zależy nam na uhonorowaniu osób, które inspirują do samodzielnej pracy i rozwoju, nie zatrzymując się wyłącznie na spektakularnych efektach scenicznych. Chcemy tą nagrodą podkreślić rolę sztuki jako narzędzia inkluzywnego, wzmacniającego więzi i uwrażliwiającego społecznie. Jednocześnie działaniem tym pragniemy wyeksponować postać założycielki Teatru i jej dorobek.

 

Nagroda ma wymiar finansowy a laureatów wybierać będzie kapituła złożona z ekspertów w dziedzinie edukacji i pedagogiki teatralnej.

Najważniejsze informacje:

  • Na zgłoszenia czekamy do 28 września 2020 r.
  • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, na adres sekretariat@teatrochoty.pl.
  • W zgłoszeniu prosimy przesłać wypowiedź kandydata/kandydatki do Nagrody, zarejestrowaną w dowolnej formie (pisemnej, dźwiękowej, nagrania wideo, wizualnej) zawierającą odpowiedzi na następujące pytania: Kim jestem? Z kim działam? Po co i jak współpracuję?
  • Dodatkowo prosimy o wypełnienie i załączenie w wiadomości formularza zgłoszeniowego.
  • Ogłoszenie nazwiska laureatki / laureata Nagrody oraz jej wręczenie odbędzie się 11.10.2020 r. w Teatrze Ochoty.
  • Przed wysłanie zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Nagrody.

Regulamin Nagrody im. Haliny Machulskiej
Formularz zgłoszeniowy. Nagroda im. Haliny Machulskiej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

#masterOFFteatr – premiera video–warsztatów Patrycji Obary

#masterOFFteatr – premiera video–warsztatów Patrycji Obary

Zapraszamy na premierę online cyklu wideo-warsztatów mistrzowskich autorstwa Patrycji Obary. Zapraszamy na premierę online cyklu wideo-warsztatów mistrzowskich autorstwa Patrycji Obary. Wspólnie nagraliśmy 6 krótkich filmów dedykowanych młodym twórcom teatralnym, którzy chcą popracować nad swoim głosem w sześciu najważniejszych obszarach: ciało, oddech, aparat mowy, dykcja, prozodia,…

Pomoc socjalna dla twórców i artystów z Funduszu Promocji Kultury

Pomoc socjalna dla twórców i artystów z Funduszu Promocji Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło wsparcie w formie pomocy socjalnej dla twórców i artystów z Funduszu Promocji Kultury. Można wysłać maila, tradycyjny list lub zalogować się na e-puap i złożyć wniosek o przyznanie pomocy ze względu na odwołanie działań i aktywności kulturalnych.Należy dołączyć portfolio…


X