Teatr – sztuka społeczna: nabór zgłoszeń

Z końcem maja rozpoczynamy nowy kurs, który nazwałyśmy Teatr – sztuka społeczna. Szukamy osób, które łączą w sobie artystyczną pasję ze społeczną misją. Jeśli więc zajmujesz się teatrem i chcesz, by Twoja sztuka stała się narzędziem do pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, wypełnij formularz i dołącz do grupy podobnych Tobie. 

Podczas sześciu zjazdów poznasz ekspertów i ekspertki, którzy przez lata wypracowali własne metody pracy z osobami z niepełnosprawnościami, z osadzonymi, wychowankami ośrodków socjoterapeutycznych, migrantami oraz mieszkańcami obszarów rewitalizowanych. To szansa na to, by nauczyć się konkretnych technik i podjąć refleksję nad mechanizmami wykluczenia i dyskryminacji, ale także, by podzielić się swoimi obawami, dopytać o realia takiej pracy i przygotować na możliwe trudności również poprzez samodzielną praktykę.

ZASADY NABORU

Kurs jest przeznaczony dla twórców i twórczyń oraz pedagogów i pedagożek teatru, którzy mają już doświadczenie w pracy teatralnej, ale chcą rozwijać swoje umiejętności związane z wykorzystaniem teatru do działań z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza internetowego do 20 kwietnia 2020. Następnie z wybranymi przez nas chętnymi przeprowadzimy rozmowy w formie online. Udział w projekcie jest bezpłatny, ale obowiązuje wpłata wadium w kwocie 300 zł (którą zwrócimy na koniec roku po wypełnieniu przez uczestników zobowiązań opisanych w regulaminie). Zjazdy będą odbywać się w siedzibach Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i Brzezince między majem a grudniem 2020 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. W przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających organizację zjazdu przewidujemy możliwość prowadzenia warsztatów w formie zdalnej.

DOKUMENTY

Formularz
Regulamin

TERMINY

20.04.2020 Termin przyjmowania zgłoszeń
20–28.04.2020 Indywidualne rozmowy z kandydatami
30.04.2020 Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych


Chcesz wiedzieć więcej?


Organizator:

Partnerzy:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Patronat medialny:

off-teatr.plX