Nabór do Akademii Praktyk Teatralnych

Trwa nabór do Akademii Praktyk Teatralnych dla młodych praktyków i entuzjastów Teatru.

Zgłoszenia (CV, list intencyjny i zdjęcie) prosimy przesłać na adres: office@gardzienice.org  z dopiskiem Akademia, do dnia 31.08.2019.

Sesja kwalifikacyjna do Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice odbędzie się w dniach 11-12 i 13-14 WRZEŚNIA 2019 w legendarnych Gardzienicach.

Rekrutacja odbędzie się w formie dwudniowej sesji warsztatowej (praca muzyczna i ruchowa w salach teatralnych i w przestrzeni otwartej) prowadzonej przez aktorów Teatru Gardzienice.
Kandydaci proszeni są o przygotowanie 10-minutowych prezentacji (teksty, pieśni, fragmenty treningu, etiudy aktorskie, taniec, gra na instrumencie).


Akademia Praktyk Teatralnych „Gardzienice” powstała z inicjatywy Włodzimierza Staniewskiego, w 1997 roku. Kursy odbywają się w rocznym lub dwuletnim cyklu. Sesje Akademii trwają 4-5 dni każdego miesiąca, odbywają się w Gardzienicach i w Lublinie, a także – przy okazji festiwali, sympozjów i wypraw – w innych lokalizacjach.Zajęcia prowadzi zespół artystyczny Teatru „Gardzienice” oraz zapraszani wykładowcy i Mistrzowie Teatru. Po roku nauki studenci przygotowują – i prezentują w ramach repertuaru Teatru „Gardzienice” – swój spektakl finalny. Absolwenci otrzymają certyfikat ukończenia kursu.
Studenci i absolwenci Akademii biorą często udział w spektaklach repertuarowych Teatru Gardzienice, w kraju i za granicą.

Więcej informacji: gardzienice.org/Akademia-Praktyk-Teatralnych
Koordynator Akademii Praktyk Teatralnych: Mariusz Gołaj