październik, 2021

18paźCały Dzień02lipWROCŁAW:Program badawczo-edukacyjny Studia Kokyu

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Szczegółowe informacje przeczytacie na: https://www.facebook.com/events/187063160049590/
Przedmiotem badań Studia Kokyu w sezonie 2021/2022 jest pytanie o rolę fizycznego i wokalnego treningu performera. Obszar poszukiwań niezmiennie wyznaczają z jednej strony narzędzia teatru fizycznego, techniki wokalne, ze szczególnym uwzględnieniem metody Kristin Linklater, z drugiej zaś trening aikido w swej oryginalnej, klasycznej formie szkoły Birankai. Głównymi zadaniami programu badawczego są: eksploracja praktyk mieszczących się w tych ramach oraz próba dokonania ich kreatywnej syntezy, która być może wskaże nową perspektywę pracy. Program w założeniu stanowi kontynuację badań podjętych przez Przemysława Błaszczaka w ramach projektu BodyConstitution – najpierw w Studiu Dwóch Ścieżek, a następnie w Studiu Kokyu, prowadzonym wspólnie z Joanną Kurzyńską.
Głównymi celami treningów Studia są: głębokie, źródłowe spotkanie z praktyką aikido, badania w obszarze głosu (jego uwolnienia i wzmocnienia) oraz uważna praca laboratoryjna inspirowana tymi doświadczeniami. W celu rozpoznania możliwości praktykowania siebie w działaniu, przy użyciu narzędzi pochodzących z proponowanych domen pracy, chcielibyśmy postawić – na poziomie praktyki – pytanie o pracę performera nad sobą. To działanie pomiędzy precyzyjną formą a improwizacją, pomiędzy tradycją a kreacją.
W nadchodzącym sezonie chcielibyśmy zaproponować model uczestnictwa składający się z intensywnych, dwutygodniowych sesji pracy zamkniętych w około trzymiesięcznym kursie. Każdy miesiąc to dwanaście dni pracy odbywających się w godz. 9:00–16:00, od poniedziałku do soboty (niedziele wolne). W każdej edycji zaplanowane będą trzy sesje, z czego ostatnia zakończona pokazem pracy w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Czas

Październik 18 (Poniedziałek) - Lipiec 2 (Sobot)

X