Sebastian Nowak – „Manifest” – Teatr im. Stefana Batorego

Sebastian Nowak – „Manifest” – Teatr im. Stefana Batorego

Zamanifestowali po raz ostatni

Wiele razy mieliśmy okazję oglądać „Manifest” Teatru im. Stefana Batorego w Chorzowie, lecz ten ostatni, co trzeba powiedzieć, był w swej formie wyjątkowy. Było to zwieńczenie roku i tygodnia teatralnej przygody z tym spektaklem. Znów mówili o wszystkim, o czym chcieli, a my na pewno nie chcieliśmy już słuchać, lecz mówili w inny sposób niż zwykle.

 Byli przejęci tym ostatnim razem. W sceny z ich manify wplatane były podziękowania każdego z aktorów, podziękowania jakże ważne dla nich samych. Grupa ta,  jest przykładem na to, jak teatr potrafi łączyć ludzi. Wracając jednak do samego spektaklu, jak zawsze był głośny, pełen śpiewów, tańców czy pełzania po scenie, był pełen wyrzucanych przez młodych aktorów emocji, był po raz kolejny zmieniony. W pewnym stopniu improwizowany. Widz siedział i z zaciekawieniem oglądał co się zaraz może na scenie wydarzyć.
Manifest jest też świetnym przykładem tego, jak świetną scenografię może stworzyć ludzka wyobraźnia, gdyż rekwizyty, które znajdowały się na scenie to kilka balonów, kilka paczek chipsów, krzesło i mikrofon. Z niczego, w naszych głowach(z małą podpowiedzią aktorów) tworzył się obraz, który aktorzy chcieli nam przedstawić. Oglądając już kolejny raz „Manifest” tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że mimo można, to na ich manifeście nie warto z nimi polemizować a lepiej się do nich dołączyć.

Mam nadzieję, że w tym składzie będziemy mogli ich jeszcze kiedyś obejrzeć. A teraz należą się im wielkie brawa i gratulacje, również dla Pana Maćka pod którego okiem od 2 klasy liceum tworzyli ten spektakl.

Sebastian Nowak


Źródło: Maseczka Teatralna nr 7, 26/03/2015


Related Posts

Teatr Czarnego Tła / Chorzów

Teatr Czarnego Tła Chrzów, woj. śląskie  adres korespondencyjny: ul. Poniatowskiego 6, 41-500 Chorzów telefon: 603454433 mail: lunaart.imprezy@gmail.com siedziba: Kumulator Artystyczny, ul. Poniatowskiego 6, 41-500 Chorzów www: www.teatr-czarnego-tla.blogspot.com FB: https://www.facebook.com/Teatr.Czarnego.Tla/ FORMA ORGANIZACYJNA: teatr prywatny ROK ZAŁOŻENIA:  2012 HISTORIA ZESPOŁU Teatr Czarnego Tła to prywatny niezależny teatr zajmujący się magiczną konwencją 'czarnego teatru'. [...]

Teatr MOMO / Chorzów

Teatr MOMO Chorzów, woj. śląskie telefon: 505953515 mail: kolbucki@op.pl siedziba: brak stałej siedziby FB: https://www.facebook.com/Teatr-Momo FORMA ORGANIZACYJNA: grupa nieformalna ROK ZAŁOŻENIA:  2003 HISTORIA ZESPOŁU TEATR MOMO został założony w 2003 roku przez Marka Kłobuka (nagrodzonego w 2011 roku Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców, nominowanego do [...]


X