Agata Zasztowt-Mroczek – „Trzej Muszkieterowie” – Teatr Alatyr

Agata Zasztowt-Mroczek – „Trzej Muszkieterowie” – Teatr Alatyr

Trzej Muszkieterowie wg A. Dumas – po premierze w Dzikiej Stronie Wisły

Takich dwóch, jak ich trzech, to nie ma ani jednego! Choć od premiery minęło już kilka dni, wciąż w pamięci mamy tę wspaniałą realizację!

Myślę, że każdy z nas zna powieść Aleksandra Dumasa ”Trzej muszkieterowie”  Nawet jeśli jej nie czytał, to zna ją z różnych adaptacji filmowych. Losy Portosa, Aramisa, Atosa i d’Artagniana działają na wyobraźnię niejednego miłośnika historii spod znaku płaszcza i szpady: pojedynki, zdrady, kapelusze z piórami, intrygi…. Nigdy nie widziałam tego w teatrze, więc chętnie wybrałam się z moją córką na pokaz premierowy „Trzech Muszkieterów” w reżyserii Jakuba Kasprzaka. Zawędrowałyśmy do krainy płaszcza i szpady na Dziką Stronę Wisły.

Muszkieterów było trzech plus d’Artagnian, a także inne postacie tej intrygi. Na scenie dwóch aktorów: Bartosz Budny i Michał Karczewski. Młodzi wykonawcy, dzięki ciekawym i odważnym pomysłom Twórców, poradzili sobie brawurowo z tyloma postaciami powieści! To pokazuje wspaniały kunszt aktorski tych młodych ludzi.

Uznanie dla kreatywności Twórców, kolejne wątki wprowadzane na scenę co rusz to zaskakiwały, to znów rozbawiały do łez widownię. Podczas podróży d”Artagniana na koniu sala nie mogła opanować śmiechu. Śmiali się i mali i duzi! Dużą rolę odegrał obecny na scenie scenograf procesualny, Adam Karol Drozdowski; pomagał w wyczarowaniu nowych postaci, a także rekwizytów potrzebnych w przedstawieniu. Na wielkie brawa zasługuje także  Paweł Klica i jego oprawa muzyczna.

Muszkieterowie, którym towarzyszy hasło „Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego”, ruszają na pomoc królowej Annie, by nie pozwolić na zdemaskowanie jej przez podłego kardynała Richelieu. Akcja jest wartka, na scenie dużo się dzieje, aktorzy nie dają się widzom nudzić, nawet zakończenie jest bardzo dowcipne i zaskakujące.

Wyszłyśmy rozbawione. Twórcom i Wykonawcom gratulujemy, a Widzom polecamy to przedstawienie bardzo mocno!

Agata Zasztowt-Mroczek


Źródło: http://czasdzieci.pl/warszawa/wiadomosci-lokalne/id,6729f74.html


Related Posts

Anna Czarnowska-Łabędzka – „Trzej Muszkieterowie” – Teatr Alatyr

Anna Czarnowska-Łabędzka – „Trzej Muszkieterowie” – Teatr Alatyr

Muszkieterowie z podwórka  „Trzej Muszkieterowie" Aleksandra Dumasa, najsłynniejsza z powieści płaszcza i szpady, doczekała się kilkudziesięciu ekranizacji filmowych i adaptacji teatralnych. W reżyserowanej przez Jakuba Kasprzaka inscenizacji XVII-wiecznny Paryż z kart powieści został zastąpiony miejskim podwórkiem z piaskownicą i pordzewiałym trzepakiem. Współczesna interpretacja tekstu Dumasa [...]

Stefka Zdral – „Skończyły nam się dni” – Teatr Alatyr

Resztki z ludzi Skończyły nam się dni, dlaczego? Dlaczego nam, a nie im? Czy jest to sprawiedliwe? Czy jest to możliwe? Wciąż żyjemy, choć nie mamy już dni. Jak sobie z tym poradzić? Przeżyć? Nie, to zły pomysł. Zamknij na chwilę oczy i wyobraź sobie [...]


X